| Nikoooooooo a întrebat:

Buna seara, scuzati categoria daca am gresit dar am nevoie urgent de sfatl vostru...Deci am o problema cu messu, cand imi scrie cineva nu imi apare sh daca eu scriu nu imi apare...am incercat sa il dezinstalez sh l-am instalat iar sh tot nu merge, ce as putea face?

4 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

O soluţie ar fi să urmam paşii:
1 Asigurativa ca ati iesit din Yahoo Messenger si ca la-ti inchis
2 click pe Start
3 click pe Run
4 in Run scriem: regsvr32 jscript.dll
5 apasam ok
6 va aparea o fereastra de confirmare cum ca jscript.dll a fost restaurat cu succes si dam ok
7 repetam pasii 2 si 3 iar la pasul 4 de data asta vom scrie: regsvr32 vbscript.dll si procedam ca la pasul 6.

Sau aici: http://www.blog.chestiiutile.com/soft/pot-scrie-messenger.html

| Nikoooooooo explică (pentru angel74dm):

Buna...mersi de tot dar nu merge! Imi apare o eroare la internet explorent ce pot face:?

| Hirako a răspuns:

Foloseste cea mai noua versiune a mess-ului ( luata de pe oficial )

Il dezinstallezi, stergi tot ce a ramas legat de mess si dezactivezi antivirusul/firewall-ul.Acum descarca-l si instaleaza-l din nou ( cu antivirus-ul oprit ).

| Mitzuuu a răspuns:

Nu prea ai ce sa ii faci, e un virus luat de la altcineva din lista, trebuie sa reinstalezi windowsul straight face