| octav005 a întrebat:

Buna seara stimati prieteni, doresc sa trimit un fisier video unei persoane dupa Facebook prin mesenger. si imi spune ca fisierul este prea mare. ce este de facut?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Prin e-mail.

| LPCTSTR a răspuns:

Il urci in cloud si-i dai linkul, nimic complicat.

| NLS a răspuns:

1. Va faceti amandoi cont de Telegram, e leit Whatsapp, dar poti trimite fisiere pana la 2 GB, si are multe alte chestii folositoare (poti edita mesajele trimise, sau le poti chiar sterge din fereastea partenerului, poti trimite mesaje care se autodistrug dupa un timp, are si mesaj audio, dar si video... Si altele)

2. Iti faci tu cont de Mega.Nz, el nu are nevoie, va putea descarca ce ii trimiti tu (ii partajezi de fapt). Poti urca 15 gb in contul gratuit, fisiere de pana la 4 gb daca nu ma insel.
Avantaj: raman in cloud, le poti accesa sau trimite oricand cui doresti.

Bineinteles, poti folosi Google Drive, Microsoft OneDrive, sau Dropbox, insa Mega are o interfata foarte clar structurata, si a oferit in trecut 50 de Gb gratuit, de aceea sunt pe acest serviciu.

3. Cauti un host oarecare de fisiere, care are limita mai mare per fisier, decat nevoile tale.

| WhiteLife a răspuns:

Prin WeTransfer, e foarte simplu si intuitiv.