| Gabyro1992 a întrebat:

Buna seara TPU! Am o problema, am instalat eu windows nou
si cand instalez driverul de sunet cand ajunge la jumatea instalari isi da restart, si mentionez ca ii bun driveru pentru ca l-am m-ai avut! Va rog spuneti-mi ce se poate face VA ROG MULT! Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Funda nu ma face mai bogat. sunt destui ce sunt aici pentru funda...de parca ar castiga la loto.
partea cu blue screen e nasoala.
trebuie sa iti scrie ceva din ceea ce iti postez in continuare. in functie de ce iti apare cand da blue screen, pot sa iti spun de unde vine eroarea:
IRQL NOT LESS OR EQUAL driver necompatibil
UNKNOWN HARD ERROR arhive din registru corupte sau sterse, sau ram defect
STATUS SYSTEM PROCESS TERMINATED soft sau driver incompatibil
STATUS IMAGE CH HECKSUM MISMATCH arhive modificate, erori cand e accesat hdd, ram defect
KMODE EXCEPTION NOT HANDLED driver incompatibil sau rau conceput, hardware defect, software cu lipsuri grave
NTFS FILE SYSTEM hdd defect, cablu de conexiune defect, sistema de arhive defecta
FAT FILE SYSTEM o NTFS FILE SYSTEM eroare in ntfs.sys
INACCESSIBLE BOOT DEVICE
PAGE FAULT IN NONPAGED AREA
lista e mai larga. scrie ce anume iti apare in momentul de blue sreen.
de asemenea poti sa intri in safe mode, si dezinstalezi driverul de sunet. apoi vezi daca iti mai da blue screen.
astept un raspuns.

11 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Descarca slim drivers free si iti da driverele optime pentru calculatorul tau.

| Gabyro1992 explică (pentru gelu1970):

Nu merge! ce pot face?

| gelu1970 a răspuns:

In ce sens zici ca nu merge?
nu te lasa sa instalezi nici slim drivers?
sau cand instaleaza driverul de sunet se restarteaza?

| Gabyro1992 explică (pentru gelu1970):

Se restarteaza

| gelu1970 a răspuns (pentru Gabyro1992):

Daca se restarteaza poate fii din vina unui blue screen, din cauza temperaturii ridicate, etc, sunt mai multe posibilitati. in cazul tau tind sa cred ca ai instalat drivere ce nu sunt compatibile si din acea cauza iti da un blue screen pe care posibil sa nu il fii observat.

| Gabyro1992 explică (pentru gelu1970):

Explica-mi te rog ce inseamna blue screen? Si ce se poate face driverul este bun, aici intervine altceva dar nu stiu ce...

| gelu1970 a răspuns (pentru Gabyro1992):

Trebuie sa imi spui daca se restarteaza cand incerci sa instalezi ceva, sau o face la un interval de timp.
blue screen e o eroare de windows, un ecran albastru cu litere albe. il gasesti in google. insa de multe ori se restarteaza si nu ai timp sa vezi ecranul albastru.
eu as dezinstala tot ceea ce ai instalat dupa formatare.
si apoi sa vedem daca se mai restarteaza de capul lui...

| Gabyro1992 explică (pentru gelu1970):

Da frate am reinstalat windowsu am formatat tot si se restarteaza dar doar la drverul de sunet

| gelu1970 a răspuns (pentru Gabyro1992):

Toti cei ce au aceasta problema o au sau au avut deoarece driverul de sunet ce incerci sa instalezi sau ai instalat nu e cel adecvat.
instaleaza speecy si vezi ce driver ai nevoie.
sau dai pe butonul start si scrii dxdiag si dai enter. si iti da dispozitivul de sunet predeterminat.

| Gabyro1992 explică (pentru gelu1970):

Am rezolvat cu driverul era cel bun am intrat in My compute > Properties > Hardware >Driver Signing > si am bifat > Ignore, asa acuma imi dadea sa fac update driver din hardware asa il gaseseste si extrage extrage si fail se restarteaza, acum vazand ca nu pot sa fac nimic desi am incercat de nenumarate ori, am restart pc-ul si am intrat in safe mode si am facut de acolo update driver si a mers dupa am dat restar la pc si nu pornea win pentru ca imi da bluee screen... Ce pot sa mai fac spune-mi te rog driverul este cel bun toate programele de drivere ce mi leai spus mi lau dat pe asta spune-mi te rog daca stii... Oricum iti voi da funda dar ajuta-ma te rog!

| Gabyro1992 explică (pentru gelu1970):

Mi-am pus Lastxp Fiind singuru win pe care merge driverul de sunet, dar merge greu pe net, Oricum, Multumesc Mult pentru ajutor

| gelu1970 a răspuns (pentru Gabyro1992):

Funda nu ma face mai bogat. sunt destui ce sunt aici pentru funda...de parca ar castiga la loto.
partea cu blue screen e nasoala.
trebuie sa iti scrie ceva din ceea ce iti postez in continuare. in functie de ce iti apare cand da blue screen, pot sa iti spun de unde vine eroarea:
IRQL NOT LESS OR EQUAL driver necompatibil
UNKNOWN HARD ERROR arhive din registru corupte sau sterse, sau ram defect
STATUS SYSTEM PROCESS TERMINATED soft sau driver incompatibil
STATUS IMAGE CH HECKSUM MISMATCH arhive modificate, erori cand e accesat hdd, ram defect
KMODE EXCEPTION NOT HANDLED driver incompatibil sau rau conceput, hardware defect, software cu lipsuri grave
NTFS FILE SYSTEM hdd defect, cablu de conexiune defect, sistema de arhive defecta
FAT FILE SYSTEM o NTFS FILE SYSTEM eroare in ntfs.sys
INACCESSIBLE BOOT DEVICE
PAGE FAULT IN NONPAGED AREA
lista e mai larga. scrie ce anume iti apare in momentul de blue sreen.
de asemenea poti sa intri in safe mode, si dezinstalezi driverul de sunet. apoi vezi daca iti mai da blue screen.
astept un raspuns.