| Λndrei a întrebat:

Bună seara, TPU!
Am o problemă în legătură cu activarea Windows-ului.Am o licență pentru Windows 7 Professional,(totul legal din toate punctele de vedere).Pe PC acest Windows este instalat și activat corespunzător. Ceea ce vreau eu să fac,este să-l instalez pe laptop.
Am încercat,pe PC,să-l dezactivez cu comanda slmgr.vbs /upk, să scot netul..tot,și tot nu mă lasă să-l activez pe Laptop,(îmi zice să cumpăr altul sau să-l rescriu). Oare trebuie neapărat să formatez hardul de pe PC și abia apoi să încerc să-l activez pe laptop?
Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| Sheldon a răspuns:

Eu as recurge la o metoda de activare mai neortodoxa, de exemplu Windows Loader,
Cauta pe google

| Λndrei explică (pentru Sheldon):

Nu și dacă vrei EFI!(UEFI)

| theodor4 a răspuns:

Da,din cate stiu eu nu prea merge fara sa-l formatezi.

| Λndrei explică (pentru theodor4):

Tocmai ce l-am formatat și tot nu merge.Ba mai mult, am căutat informații despre eroarea ce apare la activare și se pare că numai telefonic se poate face asta.Ia mai ghici ce...numerele de telefon ce-mi apar nu sunt bune!
Așa că mi se duse dracu' licența la 7 deocamdată, noroc că am licențe și la celelalte versiuni de Windows, vechi și noi.

| Λndrei explică (pentru Λndrei):

Sau poate că sun eu acum și e târziu..mai încerc mâine.

| theodor4 a răspuns (pentru Λndrei):

Tot Microsoft s-a stricat de tot si eu am avut problema cu activarea office.