| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU! Am un prieten cu un calculator mai vechi (ddr 1, placa video de 64mb) care nu ii mai merge. Cand il aprinde ori ii intra pe desktop ori i se blocheaza imaginea inainte sa intre si trebuie restartat, si tot asa. Daca incerc sa il reformatez nu reusesc pentru ca la jumatatea instalarii se blocheaza si trebuie restartat si o ia de la inceput. Parerea mea este ca hard-ul ar fi cauza problemei, dar nu stiu sigur asa ca va rog sa va spuneti parerea si ce as putea sa ii spun, dau funda si multumiri. happy

2 răspunsuri:
| SoundTHeWave a răspuns:

Poate pur si simplu hardul este prea mic sau pc-ul nu poate suporta sistemul de operare respectiv.

| BlaDe17 a răspuns (pentru SoundTHeWave):

Sistemul de operare actual este Windows XP si tot pe acela vreau sa il reinstalez. Nu a avut probleme cu Windows-ul dar dintr-o data pc-ul ii face cum scrie mai sus...