| Blackbarry a întrebat:

Buna TPU! Acum ceva timp am gasit vechiul meu aparat foto Canon zoom lens 8x IS si nu se mai deschide. Am incercat sa il pun la incarcat si tot nimic, nu se mai aprinde niciun led in el. Ce ar trebui sa fac? Am incercat sa ii scot bateria si sa o pun inapoi dar nimic straight face cat credeti ca car costa "reparatia" acestuia?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Pai daca a stat mult timp nepornit si cu acumulatorul in el este posibil ca chiar acumulatorul sa fie cauza, este posibil doar nu neaparat si cauza.
Daca e si altceva s-ar putea ca reparatia in sine sa depasesca pretul aparatului.Asa ca mai bine iti iei unul nou daca smartphonul nu te multumeste.