| OnTheTop a întrebat:

Am o imprimanta Canon cu cerneala. Nu de foarte mult mi s-a terminat cartusul negru. Am comandat unul, dupa ce l-am instalat a mers, am facut xerox de toate. Dar acum cand vreau sa xeroxez ceva, iese foaia alba, fara sa se copieze nimic (uneori foarte putin). Trebuie sa mentionez ca celelalte cartuse colorate, nu merg deoarece nu le-am folosit si cred ca s-au uscat. Ati putea va rog sa ma ajutati, sa-mi spuneti ce are imprimanta de nu copiaza nimic. Am dat sa se curete, am scos cartusul, l-am bagat inapoi si nimic. Va multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

S-a terminat cerneala!

| OnTheTop explică (pentru K0sti):

Încă nu s-a terminat cerneala neagră, mai are. Deoarece arată imprimanta

| K0sti a răspuns (pentru OnTheTop):

Foloseste functia clean cartridge, ca de aia a facut-o producatorul, scoate cartusul, pune-l putin in apa, doar parte cu duzele...sau cumpara altul!
http://www.epasystems.ro/imprimante/

| OnTheTop explică (pentru K0sti):

Am incercat si acea functie, dupa a mers la o singura copiere, dar si atunci foarte putin. O sa incerc sa-l pun in apa. Mersi de raspuns

| K0sti a răspuns (pentru OnTheTop):

Pentru putin!