| AFFER a întrebat:

Recent mi-am pus windowsul din nou pe laptop (e prima oara cand il pun ), am pus driverele si acum nu stiu ce trebuiesa mai pun pentru ca sa imi mearga cateva jocuri. Din cate am vazut la alte laptopuri trebuie sa pun ceva de genu Microsoft visual c++ dar nu stiu care. Laptopul meu e de 32 de biti si va rog daca se poate sa imi expicati ce trebuie sa fac sau sa imi dati linkurile va rog frumos. Dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula la jocuri trebuie sa ai driverul video updatat la ultima versiune. Trebuie sa stii configuratiasistemului tau si sa cauti cerintele jocului pe internet. Spre exemplu vrei gta 5. Scrii cerinte de sistem gta 5, pe Google si dai enter, Vei gasi cerintele de sistem a acelui joc pe internet. Cerinte minime dar si cerinte recomandate.Ar fi bine sa ai cerintele recomandate pentru ca jocul sa mearga bine. Driverele trebuie updatate la zi.Trebuie cautate pe internet driverel de sunet, video etc in paina oficiala a laptopului tau sau, instalezi driver booster 2 si dai un scan cu acel program.Dai update la toate driverele gasite si ti le instaleaza automat.la unele drivere trebuie doar sa dai cate un next acolo.

http://www.iobit.com/en/driver-booster.php

Daca jocurile cere un anumit direct x il cauti, il downoadezi si instalezi.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Ultima versiune de driver pentru placa video, Direct x (versiunea suportata de placa video), iar unele jocuri cer si Net Framework (depinde ce sistem de operare ai si daca aplicatia e inclusa in pachetul de fisiere al jocului, pentru a se instala automat).
Nu instala decat acele programe cerute de joc, dar driver placa video si DirectX sunt esentiale pentru orice aplicatie.