| Oanna96 a întrebat:

am o mica mare problema laughing De ceva timp cand conectez telefonul la pc printr-un cablu de date, sau stick'ul nu mi le i-a.imi spune ca nu s-a gasit niciun dispozitiv. Oare din ce cauza face asa, ma puteti ajuta?
Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

1 portul USB defect/incearca altul
2 update la driver USB/click dreapta pe "Computer"-->"Manage"-->"Device Manage"-->clic pe Universal serial bus controlles-->"Standard Enhanced PCI to USB Host Controller"-->"Driver"-->"Updete Driver"

Răspuns utilizator avertizat
| Jimmythecricket a răspuns:

Pai e posibil sa se fi stricat mufa de la cablu sau la stick. Am intampinat si eu problema asta cu un stick. De asemenea exista si posibilitatea sa iti lipseasca un driver sau sa nu fie updatat. Incearca sa cauti pe net drivere speciale pentru astfel de deviceuri si vezi daca se rezolva problema happy

| Oanna96 explică (pentru Jimmythecricket):

Am instalat si drivere dar degeaba.tin sa mentionez ca stick'ul il mai i-a dat telefonul deloc. poate sa fie si de la windows?

| Jimmythecricket a răspuns (pentru Oanna96):

Este o optiune. Eu am intampinat ceva similar cand imi conectam mp3ul si era pe hold si nu mi-l citea. Acum nu stiu daca tu ai mp3 sau stick simplu. Cred totusi ca problema poate sa fie de la hardware.