| Seby1999 a întrebat:

am o mica problema cu boxele. De ieri au inceput sa scoata un sunet foarte puternic(ultrasunet), eu nu am umblat la ele si nu stiu ce s-a intamplat. Daca le inchid nu se mai aude, dar daca maresc putin volumul, e foarte enervant.Dau funda cui ma poate ajuta!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Prin definitie, ultrasunetul nu poate fi auzit, perceput de urechea umana. Asadar, nu stiu ce auzi tu.

| Seby1999 explică (pentru neutrino):

Era un sunet foarte puternic si insuportabil...umblase fratele meu la setari si asta era cauza problemei big grin