| andrew160 a întrebat:

Am si eu o problema in minecraft: cand dau cu tarnacopul in minereurile de fier nu imi pica nimic, in schimb la cele de carbune da. Cine ma poate ajuta?

26 răspunsuri:
| KaterinkaBoy a răspuns:

Ca fost jucator infocat nu ma pot abtine.Cu ce fel de tarnacop dai? Daca e de lemn nu or sa cada, incearca cu cel de piatra.laughing

| SKillerQSama a răspuns:

1.Cu tarnacop de lemn spargi doar piatra
2.cu tarnacop de piatra spargi carbune (coal) si iron+1.
3.Cu tarnacop de iron spargi diamond, gold, redstone,+2
4.Cu tarnacop de diamond spargi obsidian+3.

Funda PLZ

| Nadejde_Alex_1994 a răspuns (pentru SKillerQSama):

Noobule cu pick de lemn spargi si coal...

Răspuns utilizator avertizat
| Dimitrix a răspuns:

Incearca cu tarnacopul de piatra ca saprimesti fier si lapis lazuli, dupa cu cel de fier ca sa primesti aur, diamante si redstone.

| mary1990 a răspuns:

Depinde de tarnacop happy poti sa-l ai de: lemn, piatra, gold, diamant si mai nou daca ai moduri mai multe...

| HalogenGamer a răspuns:

OMG! Fa-ti un tarnacop de piatra! Pun pariu ca nu ai vazut macar 30 sec. dntr-un tutorial inainte sa te apuci de joc!

| Nadejde_Alex_1994 a răspuns:

Incearca sa dai cu un tarnacop de piatra nu de lemn. Funda?

| IonuT2267 a răspuns:

Pai tarncaopul de lemn poate distruge numai minereul de carbune, cel de pitra poate distruge Carbune si Fier. Tarnacopul de Fier poate sa distruga orice minereu. Iar cel de diamant tot la fel! Fundita? happy

| AlexTheGhost a răspuns:

Minereurile de fier pica doar daca folosesti pickaxe de piatra, iron, gold, diamond.
Daca dai cu pickaxe-ul de lemn nu pica.
Bafta!

| PoWonAge a răspuns:

Am raspusul la intrebarea ta!
Fii atent la ce iti scriu mai jos...
Ca sa poti colecta Minereurile de Fier(Iron) ai nevoie cel putin de un tarnacop de piatra(stone) si cel mlt de un tarnacop de diamand(diamond).
DAca vei mina cu unul procurat din lemn nu vei putea colecta nici o bucata de fier.
Cu tarnacopul de lemn poti procra piatra, gresie si carbune(coal)
Sper ca te-am ajutat!
Apropo...ea sa uit... poate ca-i un BUG.

| MoisaVlad a răspuns:

Poi sparge piatra normala (aia gri ) si dupa faci din piatra un tarnaco mai bun. cand iei fierul (cel portocaliu-crem) pui in craftingtable piatra peste tot doar in mijloc nu si faci un furnace cu carbune sub si fierul sus faci lingouri din care facii un tarnacop mai bun. dupa. cand gasesti diamant (chestia albastra) o spargi cu tarnacopul de fier si faci un tarnacop puternic. cam cel mai bun laughing) Funda plsssssssssssssssss

| niitraam a răspuns:

Deci. asculta. sunt si eu jucatoare maniaca de Minecraft. rezolvare la problema ta: 1. ori ai foarte mult lag
2. ori, daca dai cu tarnacopul de lemn straight face, nu vor cadea niciodata! trebuie sa iti faci tarnacop de piatra pentru fier iar, ca sa-ti cada si celelalte minereuri, trebuie sa le sapi cu cel de fier. ps pentru obsidian iti trebuie tarnacop de diamond

| OneAnswer a răspuns:

Pei ai grija sa folosesti un tarnacop de piatra pentru minereurile de fier si daca gasesti diamant sau aur trebuie folosit un tarnacop de fier ca sa mearga sparte.

| OneAnswer a răspuns:

Pei ai grija sa nu folosesti un tarnacop de lemn cu tarnacopul. pentru a sparge fierul iti trebuie un tarnacop de piatra si daca dai de diamante sau aur ai nevoie de un tarnacop de fier se sparg mult mai repede si iti cad.

| fredisimba a răspuns:

Eu nu ma joc udar sigur depe youtube cauta marius zappy si iti arata multe
FUNDA terog pliz please

| Alexandru_Dumitru_Simiz_1991 a răspuns:

Daca l-ai spart cu cel de lemn pot sa zic ca tia-i irosit norocul incearca cu cel de piatra pare chiar logic daca nu s-ar putea sa ai ceva lag.

| Barleanu_Daria_1998 a răspuns:

Daca dai cu tarnacopul de lemn nu pica...

| Stan_Adi_1997 a răspuns:

Cu ce fel de tarnacop dai? daca dai cu lemn nu merge dar cu piatra ar insemna sa pice

| T0X1CU123 a răspuns:

SWEET! I just got a free Minecraft card code at http://minecraftcode.me/

| AlaskaWF a răspuns:

Incearca cu ala de piatra ca dupa ce ca stai mult cu cel de lemn nici nu-ti da nimic.

| Moisa_Eusebiu_1999 a răspuns:

Maaa...tarnacopul de piatra maa! laughing

| MissyIRo a răspuns:

Daca spargi cu tarnacopul de lemn, asteapta mult si bine, ca nu iti pica, daca spargi cu alt tarnacop (diamond, fier, piatra) si tot nu pica inseamna ca e un bug

| AnOnYmUsandrei a răspuns:

Daca ai tarnacop de lemn nu-ti da minereul de fier, trebuie sa-l spargi cu tarnacopul de fier,
de piatra, de aur sau de diamant

| Eliasrestea a răspuns:

Fierul trebuie prajit in furnal si atunci ai minere-ul! Primesc o fundita?