| Lucas_Marcut_1993 a întrebat:

Buna TPU am un iPhone 6...am fost la strand si l-am băgat in apa 10 secunde si a mers după aia... după 10 minute a început sa se stinga(a intrat apa la toate butoanele) si de atunci imi apare sigla Apple si se stinge si tot așa face! L-am băgat in orez...a început o parte din ecran sa se înnegrească... ce sa fac? Își va reveni?

6 răspunsuri:
| Jula_Alex_2002 a răspuns:

Am pățit-o și eu cu un Sony... La fel a făcut. Atunci a intrat apa în telefon, în placa de bază, procesor, rami etc și s-a defectat... Du-l la service și vezi dacă mai poate fi salvat.

| Dudau_Florin_1963 a răspuns:

Incearca sa scoti bateria.

| KanezuY a răspuns (pentru Dudau_Florin_1963):

Imposibil sa scoti bateria la Iphone 6.

| KanezuY a răspuns (pentru Dudau_Florin_1963):

Du-l repede la service de unde ai luat Iphone-ul ca te rezolva ei.