| Pepe22 a întrebat:

Buna TPU
am un laptop Samsung r530 cu windows 7 ultimate de 32 bit.
am o conexiune printr-un wireless tp-link tl-wr740n si trebuie sa opresc laptopul de tot( sa ii dau shut down) ca sa imi mearga internetul daca nu fac asta imi spune ca nu exista internet.

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Problema poate fii de la Windows.Eroare de soft.Cea mai comodă metodă este resoftarea laptop-ului dar recomand o persoană ce știe face asta sau sa îl duci într-un service.Succes

| Pepe22 explică (pentru DeyCj):

Si cat ar ajunge o resoftare intr-un service gsm?

| DeyCj a răspuns (pentru Pepe22):

Apoi într-un service GSM numa resoftare de calculatoare nu se fac.Nu acolo trebuie să mergi că într-un service de calculatoare(„laptop Samsung r530 cu windows 7 ultimate de 32 bit." eu asta am citit), și costul poate varia între 80 și 100 ron, sau daca chemi pe cineva calificat acasă prețul scade cam la jumate(eu pentru așa ceva iau 50 ron, bine eu am tarif unic 50 ron indiferent de intervenție, dar sunt o excepție).

| Pepe22 explică (pentru DeyCj):

Multumesc

| DeyCj a răspuns (pentru Pepe22):

Pentru puținhappy.

| Pepe22 explică (pentru DeyCj):

Dar daca opresc wifi din laptop cand il inchid imi va face la fel?

| DeyCj a răspuns (pentru Pepe22):

Poți încerca, dar prima recomand să folosești butonul de shotdown în loc de închiderea calculatoruli în modul sleep, care e un fel de utilitate inutilă.(era un detaliu care în momentul citirii întrebării nu era prezent în enunț)

| Jipa95 a răspuns:

Da nu mai oprii laptop-ul ca sa ai net de fiecare data. opreste router-ul si wi-fi din laptop. Dupa care porneste din nou router-ul, asteapta cateva secunde, dupa care porneste si wi-fi din laptop.

| Pepe22 explică:

Am uitat sa spun ca daca sta in modul sleep mai mult de jumatate de ora nu mai e internet