| Acaikus a întrebat:

am un Samsung GALAXY Gio GT-S5660 si as vrea sa stiu dc i se termina asa repede bateria? si vreau sa stiu daca se mai formateaza bateria sau nu fundawinking

2 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Si eu am avut problema asta. Uite ce a mers la mine
Dezactiveaza WI-FI
Dezactiveaza pachetul de data din setari -wireless si retea -retele mobile si debifeaza tot.Asta dezactiveaza internetul.Chiar daca nu ai net fa asta.
Daca nu te deranjeaza cum se vede, da luminozitate ercanului pe mic.
Eu atata am facut.La mine m-a tinut mai mult dupa 2-3 incarcari.
Cand inchizi o aplicatie sau altceva tine apasat butonul ala cu rama de jos care e pus intre back si setari si cand apare o casuta da pe manager activitati si inchide ce nu iti trebuie.
EU nu am formatat bateria.

| Acaikus explică:

Pai asa fac si eu am dezactivat tot mai putin sunetul si sa se intoarca ecranu... sa vedem