| darielle a întrebat:

TPU! Ce telefon mi s-ar potrivi? As vrea sa aiba procesor destul de mare, sa aiba camera de minim 5 mp, sa intre rapid pe net (poate sa fie cu tastatura querty sau doar cu touch). Am 12 ani.
Dati exemple!
Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Pleacă ma la scoală și lasă prostiile. Ce naiba vrei sa faci cu un smartphone? Sa te dai mare ca ai telefon scump și sa joci Angry Birds?

| darielle explică (pentru trolololo):

Nu, dar am nevoie de el deoarece scoala este destul de departe de casa. si daca se intampla ceva. Aporopo, nu imi place jocul Angry Birds.

| trolololo a răspuns (pentru darielle):

Pai ai 12 ani, vine un infractor și ți-l fura ca e scump. Eu am unul ieftin, dacă e furat sau se strica putin îmi pasa. Iau altul.

Asa ceva eu zic ca e suficient. Nu e Smartphone(nu are Android sau Windows Phone) deci bateria o sa tina mult și bine. Are 3G și Wireless. Părerea mea e ca arhisuficient.

| Laurentzyu96 a răspuns:

Depinde si de cat ai vrea tu sa dai pe un telefon. Iti recomand de la Iphone 4s/5 si Samsung Galaxy S III la Samsung Galaxy Advance sau LG Optimus L7 cam astea sunt telefoanele cu procesor marisor care se misca bine pe net.

| sleeky1532 a răspuns:

O camera cu mp multi nu inseamna ca este o camera buna. Cauta pe internet niste poze si convinge-te. Producatorii micsoreaza pixelii ca sa iti dea "calitatea" de 5 mp dar scade sensitivitatea camerei, deci pozele ies mai spalacite. Iti propun sa te uiti pe internet ca sa te convingi. Samsung galaxy s2( plastic, nu se strica daca il scapi pe jos, TONE de suport pentru el pe www.xda-developers.com, exista multe ROM-uri si Mod-uri pentru el) recomand cu caldura.

| shotys a răspuns:

Nokia 101 e perfect laughingbig grin

| Ielex a răspuns:

Iphone 5 & Samsung Galaxy s3 le-as recomanda si eu, insa sunt destul de costisituare, si tu avand 12 ani nu cred ca ar avea rost sa-ti cumperi chiar asa un telefon + sa nu mai spunem ca suma e destul de mare. Iti sugerez Nokia n97 mini, e destul de bun, are qwerty, touch camera de 5MP, viteza la net nu e chiar mare, dar e destul de buna.