| George_Dragos_1999 a întrebat:

Buna TPU cum imi pot inbunatatii placa video doar cu programe orice ajutor mar satisface placa video palit nVIDIA geforce 210 si puteti sa-mi dati niste jocuri care nu au lag sau care merg bine pe aceasta placa video.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La placa aia ai doar o singura solutie.
1. O scoti din pc
2. iti iei adio de la ea
3. Te urci pe un bloc de 10 etaje
4. o arunci cu indemanare si talent
Strange bani si cumpara o placa ok, nu mai umbla cu prostii de programe sau alte minuni, ca nu gasesti nimic.

| ITMania a răspuns:

GT210 e una dintre cele mai proaste placi video de la momentul actual,indiferent de cat RAM are.

Mario iti duce,Tetris iti duce,jocuri vechi si foarte vechi iti duce,dar nimic actual.

ti-as zice sa faci update la drivere, dar practic e inutil, nu ai simti diferenta. O vinzi si cumperi o placa video cum trebuie, eventual ne intrebi inainte pe noi, nu dupa.

| GabyBackflip69 a răspuns (pentru ITMania):

Cum pot sa fac asta?

| Flowwz a răspuns:

Nu ai cum sa iti imbunatatesti placa video prin programe. Este doar o solutie dar depinde de placa, poti transfera din memoria RAM ex: ai 2 GB, si poti sa transferi 500mb sau cat vrei placii video.