| George_Dragos_1999 a întrebat:

Buna TPU puteti sa-mi ziceti si mie daca este buna placa video nVIDIA geforce 210 dar nu este noua unitatea o am din 2009 si puteti sa mi dati nste sfaturi sa o inbunatatesc dar fara sa cumpar nimic adica cu programe. plizzz dau funda

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Nu prea se poate să o îmbunătățești ca să se vadă diferențe. Dacă i-ai face update și overclock diferența de performanță va fi foarte mică.

Eu aș zice să strângi niște bani și să iei o placă video nouă (sau chiar o unitate nouă). Dar ca să fie bună îți vor trebui cam 1500 lei (o faci din bucăți și eviți adaosul comercial).

4 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Nu se merita sa ii faci overclock, diferenta ar fi de maxim 10% dar si asa nu e bine sa o duci acolo, nu are racire indeajuns de buna.

Pana la urma a ramas optiunea cu o noua placa video.

| George_Dragos_1999 explică (pentru SilviaDulcik):

Dar alta optiune nu este inca nu am un buget stabilit pentru placa

| SilviaDulcik a răspuns (pentru George_Dragos_1999):

Nu ai ce face, reduci din rezolutie si detalii in jocuri, asta e.

| hundead15 a răspuns:

Frate, e bunicica placa, daca vrei sa editezi poze, sa editezi videoclipuri, sa te uiti la filme sa joci ceva sau daca vrei un simplu PC iti recomand nVIDIA geforce 210 dar te sfatuiesc sa ii faci un upgrade de pe nvidia.com. Uite intra aici http://www.geforce.com/drivers si iti detecteaza ei placa si te pune sa descarci driverul, il instalezi si gata, o sa fie la zi si o sa mearga mai repede :D