| StauMereuLaPC a întrebat:

Buna TPU big grin
Ce antivirusuri imi recomandati pentru pc? :3

Răspuns Câştigător
| iCappy a răspuns:

Am mai zis la mai multi si iti zic si tie.
1: Bitdefender
2: Avira
3: AVG
4: Avast

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai cea mai proasta varianta posibila e cel de la Microsoft, care nu protejeaza mai nimic.
Cele mai bune variante is Bitdefender sau kaspersky numai ca acestea cer un pc destul de performant.
ps: la pc e antivirusi, antivirusuri(nu stiu daca e corect, dar cred ca) merge daca e vorba de virusuri(adica cei de prin casa)

| K0sti a răspuns:

Kaspersky sau Bitdefender, altceva nu exista! Restul sunt glume proaste!

| StauMereuLaPC explică (pentru K0sti):

Bitdefender e cel mai praf!
Eu a trebuit sa-mi schimb pc-ul de la el, ca se tot bloca incontinuu.

| K0sti a răspuns (pentru StauMereuLaPC):

Aia e problema PC-ului tau draguta! Nu antivirusul e praf, ci PC-ul! Ai schimbat PC-ul? laughing) A dracul ea de stiinta! Ma copii ma...
Degeaba e primul in toate testele, ca e praf! Eu il folosesc de un an jumate pe unul din calculatoare si merge de rupe!

| StauMereuLaPC explică (pentru K0sti):

Vai draga, mersi de compliment tongue
Nu e vina pc-ului meu, il am destul de bun, Windows 7, 8 gb, placa video foarte buna.
Imi fine, mersi de raspuns oricum, poate am facut eu ceva. Dar nah, nu mai cont. big grin

| Jipa95 a răspuns:

Iti recomand cel mai util, si bun antivirus freeware, venit de la mama Microsoft : http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows/security-essentials-download
Bft!

| LenoreVoldaren a răspuns:

Pune-ți un SINGUR antivirus pe calculator! Chiar dacă ai avea un calculator care e dotat cu multă memorie RAM, deținerea unui singur antivirus nu depinde numai de asta. Eu folosesc (și am folosit întotdeauna) Antivirusul AVG de ani câțiva ani (de la pc-ul vechi până la noul laptop). Este cel mai bun, dpmdv.

| Miree a răspuns:

Bitdefender este cel mai bun, după merge şi avast!

| Mariusflo a răspuns:

Îţi recomand antivirusul 'Avast'. Nu îţi permite să accecezi site-uri virusate. Dacă descarci ceva care conţine viruşi, Avast le blochează. Nu consumă nici foarte mult şi merită o asemenea protecţie.

| nanalicious a răspuns:

Kaspersky sau Bitdefender!

| AndreeLesy a răspuns:

Kaspersky Pure. Ii foarte bun, si eu amwinking