| anonim_4396 a întrebat:

dau FUNDA! URGENT!
Am mare nevoie de ajutor. Tocmai mi-am reinstalat windows-ul. Am avut Windows 7 dar din cauza acelui windows, mi se restarta foarte des laptopul. Acum mi-am instalat altul dar nu e 7. De cand am deschis laptopul pe ecran imi apar niste dungi albe transparente crying in acest moment nu sunt vizibile dar cand restartez laptopul tot asa se vede, si in timp ce umblu prin laptop pana la un moment dat crying dungi ca la televizor. Nu inteleg de ce face asa acum. am mai avut acest windows si nu facea asa.!
Si, m-as bucura daca mi-ati putea recomanda un windows pe care sa-l pot instala fara CD si sa fie ok! Multumesc anticipat. sper sa ma puteti ajuta.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Aceeasi problema am intampinat-o si eu atunci cand incercam sa instalez windows 7 pe diverse laptop-uri ( nu toate ) Pe unele mergea fara probleme, iar pe unele in mijlocul instalatii se facea acele dungi albe si transparente cum ai spus tu. Nu are importanta dupa ce instalezi windows-ul dvd/stick ci versiunea : home premium, ultimate, profesiional, etc. Fa rost de un dvd/stick bootabile cu windows 7 de preferat home premium sau professional, si instaleaza-l ca la carte, stergand toate partitiile apoi creaindu-le din nou.

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Daca il iau de pe internet, unde scrie ca il pot instala fara CD e ok?
L-am mai instalat odata tot de pe internet, fara CD... dar atunci mi se restarta foarte des laptop-ul

| valentin75 a răspuns:

Salut! Nu ai spus ce model de laptop ai...e foarte important sa stiu ce resurse aveai pentru sistemul de operare. Nu e bine sa te iei dupa toata lumea ca sa-ti schimbi sistemul de operare. Iti recomand un win7, la fel ca cel dinainte. La laptop sunt probleme de drivere, trebuie sa fi foarte atenta la instalarea lor! De acolo poti avea mari probleme, daca nu sunt cele adecvate! Acele dungi le face de la partea de video, ori este virusat! Poti instala de pe un stick!