| Oprita00000 a întrebat:

sunt studenta si imi trebuie un proiect pentru la facultate despre o piesa mecanica. Piesa sa fie formata din mai multe asamblari, imi trebuie sa o fac in solidworks...si nu am nici o idee despre ce sa fac,am cautat pe la biblioteca, pe internet nu gasesc piese.
Cine poate sa ma ajute, va rog mult de tot si scuzati-mi categoria nu am stiut unde sa o postez.
Va multumesc

1 răspuns:
| rares0iu99 a răspuns:

1. Daca nu ai citit regulile pentru TPU, undeva scrie ceva gen "Fara intrebari pentru rezolvarea temelor, proiectelor etc.)
2. O piesa din mai multe asamblari... Daca privesti atenta, dintr-un punct de vedere ghidonul de la bicicleta este o piesa.
Doar ti-am dat dat o idee nu ti-am facut proiectul.
Inca o idee: Incearca sa faci si un desen si din fiecare piesa sa tragi sageata -> Schimbator de viteze etc.
Si inca o idee. Cauta pe net "ghidonul de la bicicleta". big grin
Mai multe idei nu-ti mai zic, imi pare rau.winking