| Oprita00000 a întrebat:

sunt studenta si imi trebuie un proiect pentru la facultate despre o piesa mecanica. Piesa sa fie formata din mai multe asamblari, imi trebuie sa o fac in solidworks...si nu am nici o idee despre ce sa fac, am cautat pe la biblioteca, pe internet nu gasesc piese.

Cine poate sa ma ajute, va rog mult de tot si scuzati-mi categoria nu am stiut unde sa o postez.

Va multumesc

1 răspuns:
| iKronstadt a răspuns:

Http://codreanupetru.wordpress.com/
Aici găsești toate explicațiile de care ai nevoie, plus programul SolidWorks gata pentru download.
Uite un model de piesă cu subansamble:
http://www.craiovaforum.ro/......15003.html