| AndreYStaR a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat un PC. Quadcore i7 2.93Ghz 4Gb ram si Hard 500Gb. M-am hotarat sa pun windows 7 pe el si am o nelamurire. Win7 pe 32bit sau 64? Si de ce?

Răspuns Câştigător
| Ghostplayer a răspuns:

64 biti.La 32 biti sunt niste erori enervante care te sacaie mereu cand deschizi calculatorul ca sa upgradezi la 64 biti.Sunt aplicatii care iti vor folosi pe 64 biti.Majoritatea programelor sunt facute pentru 64 biti, pana si google chrome iti e de folos mai mult pe 64 biti de cat pe 32.
Parerea mea finala e 64 biti clar si logic...
Funda?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

4gb ram sau mai mult: clar 64 bit.

| AntiHero a răspuns:

Clar pe 64bit, pentru ca dacă ai pc bun de ce nu big grin vor merge programele și jocurile mult mai bine, iar dacă o sa ai pe 32 bit nu o sa mai poți adaugă mai mult de 4gb ram (nu o să-i poată folosi).

| gelu1970 a răspuns:

La configuratia ce o ai 64bit e o minunatie. iti suporta si 32bit insa ar insemna un pas inapoi.

| VladyXR a răspuns:

Ce comentarii tampite, deja rad ce au scris ei aici rolling on the floor diferenta dintre 32bit si 64 bit difera in RAM si viteza, de ex ai 32 bits din 4gb iti scoate ceva si ramai cu 3.25 gb, baga 64bits si i arata pe toti.