| Wolfyyy a întrebat:

BUNA TPU, VA ROG O MANA DE AJUTOR!
Am un laptop cu sistem de operare Linux(ubuntu 11) si nu imi apare imaginea de la stick, nu pot sa vizualizez ce am pe stick, va rog sa ma ajutati. Nu stiu ce sa fac crying((((

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula iti apare automat o fereastra in care este afisat continutul Flash Drive-ului. De asemenea daca ai Ubuntu 11.04 cu interfata Unity atunci ai in stanga acel panou in care clipeste o poza cu USB-ul dupa ce ai conectat un asemenea dispozitiv.
Deplasezi cursorul mouse-ului spre stanga si astepti o secunda. Va aparea Launcher-ul. La fel daca tii apasat pe tasta Windows(Super) mai mult de o secunda. In acea bara vezi mai jos icon-ul USB Flash Drive-ului. De obicei iti incarca unitatea de disk cu litera X, ce ar trebui sa fie vizibila pe Desktop, implicit accesibila de acolo.

Daca tot nu reusesti atunci incearca cu alt stick sa vezi daca face la fel si ca sa-ti dai seama de unde e problema.