| anndylucian a întrebat:

Am pus sistem de operare linux ubuntu si nu pot sa il fac sa porneasca. Atunci cand pornesc pc si imi apare sa aleg ce sistem de operare sa pornesc(am si windows7 si ubuntu) si dau pe ubuntu si imi apare sa ma ma conectez cu: "localhostname" si pasword. dar nu stiu de unde sa le iau... nu pot sa il fac sa porneasca. Stie careva problema?

1 răspuns:
| AlinKun a răspuns:

Foloseste user-ul si parola de le-ai configurat la instalare. Mai exact ce versiune folosesti, vezi sa nu fie server.
Din ce-mi aduc aminte cele standard de admin erau: username: root pass: toor