| StaiCaTrag a întrebat:

Vreau sa va intreb cum as putea sa fac sa imi ramana imaginea pe desktop deoarece mi-am reinstalat windowsul si jos in stanga imi scrie ceva cu albastru this copy of windows did not pass geniune windows validation si you may be a victim of software... cv de genul cand deschid pc imi apare ecranul negru iar cand pun o imagine o am si daca dau restart la pc nu o mai am. daca stiti cum as putea sa rezolv problema aceasta dar fara sa reinstalez sau sa sschimb windws m-ati ajuta foarte mult! Fundita!

3 răspunsuri:
| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Acela apare pentru că nu e Windows original. Nu prea ai ce face cu excepia cumpărării sau împrumutăriide la cineva un CD original cu Windows. Şi mie mi s-a întâmplat. Faza e ca atunci când îţi apare tu să dai click şi să ieşi imediat pentru că astfel nu vei putea face nimic altceva în afară de repunerea sistemului de operare.

| Wesson a răspuns:

Da, pentru ca este o copie a windowsului. Odata ce este reinstalat si nu este windows original asa o sa t-i se intample, data viitoare du la reinstalat windowsul la cineva ce are un CD cu windowsul original. ( Un astfle de CD costa cam 800 lei ) Pe moment nu poti face nimic. Decat sa reinstalezi windowsul cu unul original.

Bafta!

| Brangspears a răspuns:

Da...sau poti lua un cod ca toata lumea de pe net si il faci "premium".