| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.Va cer sfatul pentru ceva.sad
Eu am ca antivirus NOD 32 si Norton.Inainte aveam numai Norton si mergea bine net-ul, dar de cand am si NOD merge ceva mai greu.MA rog, nu asta e problema(desi, ce as putea face si pentru asta?). Azi mi-au aparut jos, de la bara, din iconita Nod niste avertismente, iar semnul NOD-ului care era verde, acum e rosusad. Stiu ca am ceva virusi whistling Am mai dat cateva scanari.In privinta asta mai am o nedumerire: in tipmul scanarii doar se detecteaza virusii sau se si distrug? Alta problema e ca vreau sa dezinstalez un antivirus, am auzit ca nu bine sa ai 2 in acelasi timp.Sau sa-i dezinstalez pe amandoi si sa caut unul mai bun?
Am inteles ca prin reinstalarea windows-ului se elimina virusii, dar nu am CD cu windows sad O alta problema ar mai fi faptul ca am TV pe PC(Aver TV go 007 plus)iar cand il deschid, dupa ceva timp nu se mai aude-practic dispare sonorul-si m-am cam plictisit de restarturi.waiting
Astept sfaturi, ponturi, pareri si va multumesc tuturor.

Răspuns Câştigător
| ecristinamc a răspuns:

Deci
Tote iti apare rposu pentru ca ai 2 antiviruse sau cum s-o spune. Daca ai 2 sau mai multe nu fucntioneaza nici unul deci => ca si cum nu ai avea antivirus.
Fa o scanare onlien pentru ca e posibil si o sa iti si stearga virusii scanarea onjline.
Ia-ti AVG este perfect asta.Am avut si eu si nod 32 si tot felul de prostiid ar asta e cel imi bun.
Tot ce ti se intampal e din cauza virusilor.
Du-te in control panel-add or remove programs si de acolo sterge toate programele care le-ai instalat tu.(de modificat pzoe tot etc in afara de acelea esentiale), apooi du-te in pc si sterge toata muzica si pozele care le ai intr-un folder(cand intrii apeci ctrl+a si selectezi tot apoi delete si gata)
Dupa dai scanare si la antivirusul tau si scanaare online.
Mai mult de atat nu te pot ajuta

5 răspunsuri:
| TzaCaNeL a răspuns:

Nu tine niciodata 2 antivirusi in PC pentru ca "se bat intre ei".

In timpul scanarii, antivirusul detecteza virusii, iar tu alegi ce vrei sa faci cu ei.

Am avut si eu NOD si dupa ceva timp m-a dezamagit. Daca vrei sa faci treaba buna, instaleaza Avira, sa vezi cum scapi de ei happy.

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu folosi 2 antivirusuri niciodata.Totul e din cauza ca cele 2 antivirusuri nu se recunosc unul pe altul.De ce folosesti 2 antivirusuri? Nu e normal, oricine ti-ar indica asta.Alege unul din cele 2 pe viitor.

| Anto97 a răspuns:

Dezinstaleaza-le pe amandoua si reinstaleaza NOD-ul. poate ochiul de la NOD este rosu ca ti-au expirat acele 30 de zile fara licenta...asa mi s-a intamplat si mie si l-am dezinstala apoi l-am instalat din nou si merge bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa un singur antivirus de aceea i-ti merge greu windows-ul norton e m-ai bun

| taretare a răspuns:

A am inteles nai voie 2 antivirusuri norton e bun da nod 32 e jucarie de copii dezinstaleaza nod 32