| DenysaLove a întrebat:

Buna,vreau sa fac un video in WMM(windows movie maker) cu imagini,muzica si cateva clipuri de scurta durata(cateva secunde).Am pus muzica pe fundal,imagini totul merge bine pana aici insa cand vreau sa pun clipul nu mi-l citeste, adica nici nu-l gaseste.Este salvat in VLC media player.Cum fac sa-l vada si sa-l redea? Multumesc

4 răspunsuri:
| IceBil a răspuns:

Incearca sa deschizi cu BS PLayer.
Sau poate nu ai toate codecurile instalate. Verifica esxtensia fisierului salvat si apoi spune-mi aici. Gasim impreuna o solutie.

| DenysaLove explică (pentru IceBil):

Buna,mersi,extensia este.mp4... VLC media file (.mp4)

| IceBil a răspuns:

Formatul MP4 ar trebui sa fie citit de VLC. Incearca alt program ca sa deschizi: BS Player, Media Player etc.

| DenysaLove explică (pentru IceBil):

De vazut videoclipul merge vazut in VLC.Nu am probleme cu VLC-ul.Problema este ca nu pot sa pun videoclipul salvat in VLC in WMM, nu-l gaseste