| Bianncax a întrebat:

Buna!
Zilele astea nu am intrat pe laptop si cand am vrut sa intru azi a ramas deschis pe fundalul acela albastru care apare cand trebuie sa bagi parola(am windows 7) si mi s-a deschis fereastra ‘Startup repair’ care s-a incarcat maxim 2 minute si s-a deschis alta pe care scria ‘Startup repair cannot repair this computer automatically’ si am primit doua optiuni: ‘send information about this problem(recommended)’ si ‘Don’t send’ iar pe oricare as apasa apoi pe finish, calculatorul se inchide si cand incerc sa il pornesc iar apare tot chestia asta (am incercat de vreo 6 ori pana acu)
Ce as putea face?
Daca se poate un raspuns pentru cei care nu o au cu calculatoarele pentru ca nu ma prea pricep

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Un raspuns pentru cei care nu o au cu calculatoarele - cred că trebuie să chemi pe unul care ți-ar putea reinstala sistemul de operare

| PainTech a răspuns:

1. Incerci sa repari sistemul cu NeoSmart Easy Recovery, asa poti salva usor toate datele de pe HDD.
2. Reinstalezi Windows, nu e mare lucru. Gasesti tutoriale cu gramada pe Youtube.