| Cezar_Ciobanu_1967 a întrebat:

am o întrebare,pentru dragii mei prieteni TPU! întrebarea este următoarea! cum pot să fac o poză pe imagine de pe laptop!? ca să mă fac mai înțeles! spre exemplu urmăresc un video clip pe laptop,iar eu vreau să pozez o scenă din acel videoclip, pe ce ași putea tasta ca să fac poza! la Android știu care este butonul, dar la laptop nu știu!? vă mulțumesc frumos!

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Printscreen. Te duci in paint, ii dai PASTE (ctrl+v) si o salvezi ca.jpg.

| Cezar_Ciobanu_1967 explică (pentru GdX):

Mulțumesc frumos! O seară minunată vă doresc!

| CuriousStuff a răspuns:

Sau Butonul de windows (ala care are logoul de la windows desenat pe el)+print screen.
La windows 10 iti face poza si ti-o si salveaza intr-un folder in Pictures. S-ar putea sa mearga si pe windowsuri mai vechi, incearca.

| Cezar_Ciobanu_1967 explică (pentru CuriousStuff):

Mulțumesc frumos! O zi minunată vă doresc!