| alexb0y1998 a întrebat:

Buna ziua TPU, am nevoie de ajutor din partea celor ce stiu IT. :). Deci PC-ul meu este cam asa.

Procesor

INTEL PENTIUM 6860 DualCore 3GHz

Sursa

SPIRE ATX-420W-E1-PSV 200-240v 50-60hZ 4A

Placa de baza

GYGABITE GA-H61M-S2-PV

Slot placa video

DV1 PCI-Express 2.0

Memorie

2GB RAM

Ca windows am Windows 7 Proffession iar ca PC-ul ruleaza pe 32 biti (nu stiu cum sa zic asta cu exactitate, mai stiu ca este 64, al meu este pe 32)

Deci intrebarea mea este (in prezent am o placa video Intel HD Graphics interna), aceasta placa video http://www.emag.ro/......EC6DKBBBM/ ar putea merge pe PC-ul meu? ar suporta-o? s-ar arde? ar avea probleme pe viitor? Va multumesc mult pentru ajutor.Va rog sa fiti sincer.Din punct de vedere financiar nu imi permit alte imbunatatiri.Va multumesc.Am incercat sa zic cat mai multe date.Sau daca stiti ceva mai bun pentru pc-ul meu va rog sa imi recomandati.Nu as dori sa trec de suma 1, 5-2 milioane.O zi buna.Va rog am nevoie de un raspuns cat mai repede.

5 răspunsuri:
| alexb0y1998 explică (pentru K0sti):

Nu pot sa trec peste 1, 7 milioane

| K0sti a răspuns (pentru alexb0y1998):

Aia era la reducere! Un pret bun! De fapt cam ala e pretul real! Daca nu poti, asta e, astepti pana poti! Asa mai bine nu mai iei, decat sa iei porcarii!

| alexb0y1998 explică (pentru K0sti):

Placa aceea care am pus-o nu este buna?

| K0sti a răspuns (pentru alexb0y1998):

E pe 64 biti, procesor slab, in plus are racire pasiva, deci durata de viata scurta!