| ToxicTpu a întrebat:

Buna ziua TPU! Am o placuta de rami de la Elixir 4GB 1333 mhz. intentionez sa imi mai cumpar o placcuta de 2GB 1333 mhz de la Kingston. este recomandat sa iau placutele de la aceeasi firma? sau le pot lua de la firme separate?

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Vor merge nu iti fa griji happy sunt sanse mici de tot sa nu functioneze.

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Nu conteaza firma si frecventa! Verifica inainte de toate ce capacitate de memorie are placa te de baza.

| KodrutZ a răspuns:

De la aceeasi firma, nu, insa ai grija sa suporte placa de baza 4+2.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut! Nu este recomandat sa iei de marci diferite. Eu am avut Elixir Si KINGSTON si tot imi dadea erori albastre... daca este o memorie mai mica, nu strica stai linistit!
Sper ca te-am putut ajuta!

| Trynda a răspuns:

Le poti lua de la firme separate, nu se intampla nimic. Eu le am pe amandoua Kingston, de 8 si lucreaza in dual channel. Nici la tine nu e nicio problema.