| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpara 2 GB pe ram pentru PC. Am deja o placuta, si pe ea scrie Kingston, e DDR2. Are ceva daca placuta pe care o cumpar e de la alta firma? de ex: Kingmax, Elixir...

Răspuns Câştigător
| RadikalGamer a răspuns:

Uite-te la serie sa nu difere, de exemplu daca ai seria X, nu poti sa iei alta placuta cu seria Y. La frecventa sa te uiti sa nu difere. In rest, marca nu conteaza.

6 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Nu e problema. Indicat ar fi sa fie de aceeasi frecventa, sa nu existe eventuale conflicte.

| MikeZG a răspuns:

Nu are nimic

| NevastuicAaA a răspuns:

Trebuie doar sa fie compatibila cu placa de baza.Si cat suporta placa...

| suffarstar a răspuns:

Frecventele trebuie sa corespunda.

| REDNEK a răspuns:

Nu are nimic daca e de la alta firma

| alex556 a răspuns:

Nu e nici o problema daca sunt firme diferite...Baftawinking