| Claudia1397 a întrebat:

Buna ziua TPU,
am o problema cu parola de la yahoo. am uitat-o big grin. Cand ii dau "forgot my password" imi da sa imi trimita codul pe nr de telefon care eu nu il mai am..cum pot sa fac? nu imi da un email alternativ sau alte posibilitati pentru a schimba parola
Multumesc anticipat! happy
P.s.

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Alt cont!

| dannyel86 a răspuns (pentru K0sti):

La asta ma gandeam si eu!

| K0sti a răspuns (pentru dannyel86):

Pai e singura solutie, cand esti uituc! Asta e! happy

| dannyel86 a răspuns (pentru K0sti):

Li se intampla multora. Sa apreciem totusi ca s-a trecut pe cont un numar de telefon salvator, care, din nefericire, nu mai este valabil. Era bine ca numarul sa fie schimbat si pe adresa de mail odata cu obtinerea unei noi cartele. A se retine pe viitor de cei vizati! happy

| K0sti a răspuns (pentru dannyel86):

Asta e o optiune, insa nu ar trebui sa fie obligatorie. In cazul cand schimbi cartela cioaca cont! Cum ai zis si tu! Ar trebui sa ai alternativa! Bine, numai la noi se schimba cartelele ca pe ciorapi...

| dannyel86 a răspuns (pentru K0sti):

Am de 11 ani acelasi numar, slava Domnului. Pierd numarul, se duce toata securitatea conturilor personale. Chiar daca am si mailuri alternative, sunt mai vulnerabile decat un numar de telefon. M-a sunat cineva de 1 aprilie, in miez de noapte, sa ma intrebe daca nu vreau sa-mi schimb numarul de telefon. Era isteria cu "666" si s-au gandit baietii sa faca glume proaste.

| K0sti a răspuns (pentru dannyel86):

Mda! happy
Nebuni sunt cata frunza si iarba...