| raspuns1967 a întrebat:

Buna ziua TPU, am o problema cu pc-ul.
Ieri cand eram pe facebook brusc mi s-a inchis monitorul a ramas asa, eu am dat restart si s-a deschis dar ma-i bine de jumatate de ecran are interferente ca telefevizorul cand nu are semnal. MA poate ajuta cineva cu rezolvarea problemei.
FUNDA la cel mai bun raspuns. REPEDE!

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

PC nu este laptop, deci ai grija ce scrii! Derutezi oamenii. Problema poate fi din placa video sau ceva condensatori. Nu se poate rezolva de cat in service.

| RobertSteaua02 a răspuns:

Pai cred ca e o problema cu Placa Video!winking Funda?

| raspuns1967 explică (pentru RobertSteaua02):

Vreau un sfat cu rezolvarea probleme...

| RobertSteaua02 a răspuns (pentru raspuns1967):

Pai trebuie sa iti repari sau sa inlocuiesti Placa Video, CREDwinking

| raspuns1967 explică:

PS problema e la laptop nu la pc.

| K0sti a răspuns (pentru raspuns1967):

Si mai nasol, alt laptop!

| BogdanOvidiu a răspuns:

Clar este placa video. Nu ai ce sa-i faci, decat s-o schimbi. Ca sa te lamuresti, cere-i cuiva una imprumut sa vezi happy.