| KLADI a întrebat:

Buna ziua TPU, de curand mi-am cumparat un mouse usb,si cum l-am bagat in port,lumina rosie de la mouse s-a aprin dar cursorul nu se misca deloc, si nici nu imi apare sa se instaleze vreun driver sau ceva... Am windows 7 si am laptopul de 2 luni maxim.
(Nici cablul de date nu functioneaza si nici stick-ul)

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi la celalalt usb daca merge.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O fii laptopul defect, roaga un vecin sa te lase sa probezi pe unitatea sau laptopul lui mouse, si daca nici asa nu merge atunci e defect mouse si mergi inapoi de unde l ai luat, sa ti l schimbe, dar inainte de a merge cu el inapoi, verifica l pe alt calculator.

| KLADI explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pe altul merge perfect

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Atunci e laptopul tau defect.

| KLADI explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai. eu stiu ca-i defect, dar voiam sa stiu daca nu is ceva setari.