| INCREDIBILus a întrebat:

Care e diferenta dintre ecranul unui telefon si displayul unui telefon?

Răspuns Câştigător
| Laurentiu_Popa_1987 a răspuns:

Tin sa-l contrazic pe anonim 2627. Ecranul este suprafata care protejeaza display-ul. Display-ul este literalmente vorbind suprafata construita in fabrica care emite lumina, si care formeaza pixelii.
Exemple: ecran Gorilla Glass
Display: LCD, SLCD, TFT, LCD LED, OLED, AMOLED, SUPER AMOLED, AMOLED+

Lamurit? big grin

| INCREDIBILus explică (pentru Laurentiu_Popa_1987):

Aha deci mie m-i s-a spart ecranul:-).
Am un galaxy mini 2(de 4 saptamani). Pot merge la Orange store de unde l-am cumparat si imi dau ei alt ecran pe gratis sau trebuie sa platesc?

2 răspunsuri:
| user5493 a răspuns:

Nici o diferenta