| Evolution a întrebat:

Care este cel mai bun anti-virus? vreau un anti virus care să nu consume resurse exagerate dar să îşi facă treaba cu brio.

Răspuns Câştigător
| Birtia_Adelin-marius_1998 a răspuns:

Antivirusurile gratis intre ele sunt cam la fel in privinta securitatii la fel sicele premium dar consuma cantitati diferite de resurse.Norton iti pot zice ca consuma mult (din propria experienta cand pc se incetinise rau de tot) MES consuma cel mai putin parerea mea apoi ar fi avast. Daca ai un pc slab cum am eu se vede diferentele. Uite aici un link de unde iei MES e gratis daca ai windows http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows/security-essentials-download

| Evolution explică (pentru Birtia_Adelin-marius_1998):

Nu cred ca cineva mai da bani pe windows-uri sau licente atat timp cat "internetul" din Romania e asa de slab in privinta acestui lucru al securitatii si oricine poate sa faca rost de orice, in afara de cel de la Microsoft? nu prea imi "asigura" protectie asa mare

| Eduarrdinno a răspuns (pentru Evolution):

Daca vrei protectie 100% cumpara-ti Bitdefender professional cu licenta pe 3 ani. Costa cam 6000$ dar ai protectie nene.

| Birtia_Adelin-marius_1998 a răspuns (pentru Evolution):

Ehhh,merge daca ai windows PYr4Tat.Daca nu iti place pune-ti Avast http://download.cnet.com/......19223.html (aceasta este versiunea free)

17 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca vrei resurse putine, asa : http://www.go4it.ro/......0-8009421/
Daca vrei protectie ridicata, dar mai multe resurse consumate: kaspersky sau bitdefender.

| DisturbeDd a răspuns:

Kaspersky sau bitdefender

| Lynna a răspuns:

Pentru mine cel mai bun ramane Avast. Si AVG e bun.

| suffarstar a răspuns:

Avg e cel mai bun, dar consuma enorm. Incearca kaspersky. Si eset nod 32 e bun.

| Z3R0H0uR a răspuns:

Eu ti'as recomanda Norton Anti-Virus sau Malwarebite. Mult succes!

| Romeo44 a răspuns:

Incearca avast doar ca singurul lucru mai urat este ca iti cam mananca din resurse.Eu sunt multumit de el.

| Eduarrdinno a răspuns:

Eu folosesc NOD 32 ANTIVIRUS 7 si sunt foarte multumit de el. Intotdeauna m-a salvat de virusi si imi gaseste toti virusii. Blocheaza paginile WEB care au un potential negativ sau dispozitivele stick-urile USB, cd-urile care au virusi sau probleme. Licenta gratuita iei de pe Av Trial.Recomand,5 stele.
Funda?

| Evolution explică (pentru Eduarrdinno):

Am avut si eu nod32 si eset smart security doar ca unii virusi nu ii poate sterge si nu e chiar asa de bun, mie imi consuma destul de mult pentru nimic, l-am avut 3 ani si voiam sa mai schimb poate gasesc ceva mai bun

| RaduGavrila a răspuns:

Salut Evolution, depinde de cat de performant e computerul.
Daca ai un pc mai slabut antivirusul recomandat este avast il poti downloada de aici : http://www.avast.com/index
Daca ai un computer mai performant poti incerva AVG antivirus

Pentru mine cel mai bun antivirus e Avast.Este usor de utilizat si nu iti intra nici un virus in pc.

Sper ca te-am ajutat!
O zi minunata in continuare!

| Evolution explică (pentru RaduGavrila):

4 GB de ram (4 placute cate 1 gb fiecare, ruleaza la 333 mhz ), placa video nVIDIA g210, Intel core 2 duo 2, 33 ghz, hard 500 de gb, nu am un pc chiar asa de slab dar nici cine stie ce performante nu am... si sincer sa fiu AVG si Avast nu prea imi par asa bune, ma gandeam la bitdefender

| Hatze9000 a răspuns:

Avast. Cu siguranță!

| funiedanutz a răspuns:

Dupa parerea mea Avira este cel mai bun!

| Sergio77 a răspuns:

Eu folosesc superantispyware ii un antivirus ff bun si nu mananca din resurse (funda )