| Alexandrumrz a întrebat:

Care este cel mai rapid mod pentru un copil sa stranga bani (tinta este 300 lei)

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Incearca sa faci anumite servicii pentru :bunici, unchi si matusi sau la prietenii de familie ai parintilor, ii taxezi, spui motivul pentru care trebuiesc banii si poate castigi mai mult, demonstrand ca nu cersesti, ci muncesti pentru acea suma! Multa bafta

| stlucian a răspuns:

Viziteaza-i pe bunici si spune-le pentru ce ai nevoie si daca vreau sa contribuie si ei cu o suma oarecare(NU TOTI ca sa impresionezi si daca le poti spune pentru ce). Apoi la parinti precizand faptul ca bunicii au contribuit si la ceva rude(cu aceiasi poveste).

| Walve a răspuns:

Cand ai bani de buzunar pastreaza jumtatate din ei. Si vizieaza cateva rude.

| Bosutarionelconstantin a răspuns:

De la parinti

| Neacşu_George-Andrey_1937 a răspuns:

Vinde limonada happy

| drutza98 a răspuns:

Vinde CDuri vechi, pe care nu le mai folosesti de mult timp si care ti se par plictisitoare, sau lucruri vechi pe care nu le mai folosesti (atentie, sa nu fie ale parintilor! laughing ) si ti se par valoroase pentru unii, dar nu si pentru tine. Funda?

| eiughtepgjtrpsghr a răspuns:

De la parinti sau concursuri.

| pisi200 a răspuns:

De la bunici +parinti+o lacrima