| Iulian922 a întrebat:

Care-s cerintele de sistem pentru un laptop Asus?

6 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Deci, cand vrei sa rulezi un program sau un joc, MAI ALES, intervin cerintele de sistem. Ce sunt cerintele de sistem? Ei bine, componentele PC-ului tau trebuie sa indeplineasca niste conditii minime pentru a rula acel joc / program.

Adica: procesorul sa fie de atata, placa video sa fie de atata, RAMii sa fie atatia, etc...

| Iulian922 explică (pentru miTzuliK93):

Imi recomanzi si mie cerintele de sistem pentru cs 1.6?

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Iulian922):

CS 1.6 merge pe orice rabla de PC, pentru ca e vechi. tongue Daca ai placa video de macar 512 MB, 1GB RAM si un procesor cu o frecventa de >1.5 GHz, it va merge struna.

| Iulian922 explică (pentru miTzuliK93):

Dar fifa 2014?

| miTzuliK93 a răspuns (pentru Iulian922):

Un procesor de frecventa minima 1.8 GHz, 2 GB RAM, o placa video de 512 (recomand de 1 GB).

| PopAdrian a răspuns:

Cerintele de sistem se aplica in cazul aplicatiilor. Componentele unui laptop Asus variaza, poate fi cu 2 GB RAM, sau cu 8 sau 16, poate avea un i3 sau un i7, poate avea display de 15, 17, 18 inch etc. Intrebarea nu prea are sens big grin