| D33jayDany a întrebat:

Ce arata ledul acela rosu al unitati centrale?

4 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Probabil procesorul sau sursa...

| danimotenel a răspuns:

Ledul rosu arata daca merge unitatea si licare cand este in stand-by, iar cel verde (daca ai ) arata daca merge ecanul, daca ajunge imagine pana la ecran. Daca nu ai un led verde dar mai este un led care nu se aprinde atunci trebuie sa conectezi niste fire la placa de baza.

| D33jayDany explică (pentru danimotenel):

Le ai facut varza. Murata serios.Muci. Mai ala verde arata daca unitatea e aprinsa stii aia in care bagi ca-da uri si pa care o aprinzi eu am intrebat ce face ala rosu nu imi mai zice cu conectare de fire ca merge toate da ce rol are ce arata?

| danimotenel a răspuns (pentru D33jayDany):

E la mine e invers, si tiam spus cum e la mine in speranta ca la tine e la fel, si nu vorbesc de unitatea optica, depinde de la carcasa la carcasa, poate sa aiba si led albastru insa la mine asa e.