| anonim_4396 a întrebat:

Ce este un cont iCloud si la ce ajuta acesta?

Răspuns Câştigător
| 28cosmin a răspuns:

Serviciul ICloud și asemenea contul de ICloud este un tip de stocare online (virtual) care ajută sincronizarea fișierelor audio/video/imagini etc, dar într-un mediu online care doar tu poți vedea fișiere sincronizate/încărcate.
Serviciul ICloud este ceva în genul lui Dropbox și Google Drive.
Sper că am fost de ajutor cu răspunsul care ți l-am dat.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ceea ce este și un cont pe google drive sau copia microsoftistă ce poartă numele de OneDrive.
Adică un spațiu on line unde poți stoca și partaja fișiere, având avantajul că le poți accesa de la orice pc conectat la internet.Succes

| RAY a răspuns (pentru DeyCj):

Sau daca isi faci cont pe produsele Apple, iphone etc cu ajutorul acestui cont instalezi tot felul de chesti din magazin play, faza proasta e cand pierzi parola