| LyHoney a întrebat:

Ce inseamna un 'telefax'? Am sunat la o sala de dans pt a incepe niste cursuri si a zis sa ii trimit un mesaj cu numele si telefaxul. thinking

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este vorba de fax, aparatul si metoda prin care se transmit texte prin reteaua de telefonie.

| K0sti a răspuns:

Fax!

| Seby1994 a răspuns:

TeleFax= Fax ce foloseste reteaua de telefonie pentru transmiterea datelor. deci trebuie sa trimiti nr telefaxului...numar de telefon fix. ps. faxurile functioneaza si ca telefoane fixe... unele

| LyHoney explică:

Adica telefaxul este un telefon fix?