| MrHello a întrebat:

Ce placa video imi recomandati pentru un procesor amd fx 8310 si 8 giga ram? sa nu depaseasca 600 ron

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Chiar daca cel de dinaintea mea ti-a recomandat 750ti-ul, recomandarea mea este r7 260x. In 600 lei, este cea mai buna alegere tinand cont ca este o placa relativ mai ieftina si cu pana la 30-40% mai performanta fata de placile video Nvidiapana in 700 lei.

Răspuns utilizator avertizat
| Jipa95 a răspuns (pentru MrHello):

Si 260x-ul este destul de silentios, vorbim de o placa video single fan.
Asta : http://www.pcgarage.ro/......128-bit-1/ este placa, in caz ca nu ai vazut-o.
Intr-adevar ruleaza ceva mai fierbinte fata de cele nVIDIA, dar performantele este pe masursa asteptarilor.

| SasNetRomania a răspuns:

750ti sau 270x! dar iti recomand minim un 960 sau un 280x pentru acel procesor, e pacat de el. Nu mai aberati orice placa video cu racire stock la un moment dat cand e calda face galagie.

| TheNiGhTCoReLV a răspuns:

Un gtx 750 TI este perfect pentru bugetul tau:
http://www.pcgarage.ro/......128-bit-1/
Este la reducere ar trebui sa o cumperi!