| Neymardasilva11 a întrebat:

Ce pot cumpara pentru calculator ca sa am mai multa memorie?

Răspuns Câştigător
| StefyRO a răspuns:

Hard-Disk

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

RAM.Dar recomand să mergi la un service să îţi pună memoria(sau RAM). succes

| DeyCj a răspuns:

Nici de cum Hard disc.Nu te lua după cei ce au postat aici.Pe hard disc se stochează datele.cu cât e mai mare cu atât poţi stoca mai multe date pe el.
Memoria sau RAm-ul determină viteza de lucru a unui calculator.Cu cât mai multă cu atât calculatorul va lucra mai bine, dar ppoate să scadă daca ai un procesor lent, componentă ce serveşte la Procesarea datelor unui calculator şicu cât este mai rapid cu atât viteza de procesare creşte, deci este direct proporţional cu RAM-ul.Numai bine

| BiAnCaIoAnA2000 a răspuns:

Un hard-disk mai mare

| Neymardasilva11 explică:

Multumesc! Dar aceste hard-uri unde se gasesc, cam cat costa si cum se monteaza?

| sltlp a răspuns (pentru Neymardasilva11):

L poti monta tu, dar daca nu stii nu incerca, daca strici ceva, ai la garantie iti dau cu el de cap, ca isi dau seama. Cat te-ar costa, ai depinde, de la 250 lei la 600 lei.

| Neymardasilva11 explică:

Imi trebuie si Rami mai multi si mai multa memorie in Local Disk D sau C

| RaresLiviu a răspuns:

Spune-ne te rog pentru ce ai nevoie de mai mult spatiu : Jocuri, programe, diverse e improtant deoarece poate nu-ti trebuie mai multa memorie ci un procesor mai mare rami mai multi...