| KobraXS a întrebat:

Ce procesoare sunt mai bune >
AMD AThlon sau Intel core.

Răspuns Câştigător
| KLiNK a răspuns:

Intel a cunoscut o evolutie mai buna fata de AMD. AMD inca mai face procesoare pe o tehnologie mai veche, pe cand Intel a renuntat la aceasta tehnologie de 3 ani. AMD este mai bun la placi video decat la procesoare, plus ca un AMD nou nu rezista la 60 de grade.

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde pentru ce ai nevoie.
Daca ai nevoie de un sistem multimedia sau un server casnic, atunci Intel core 2 duo este o alegere bună, deoarece Intel se știe că se adresează sectorului profesional și buisness.
Dacă dorești o stație de jocuri atunci AMD Athlon este o alegere mai bună deoarece AMD se adresează tutror segmentelor de piață, inclusiv celor non profi, unde în cazul Intel de cele mai multe ori plătești eticheta nu și calitatea.Succes

| tteo92 a răspuns:

Nu stiu, e o intrebare discutabila.
intelul e mai bine vazut de multi, dar nu prea stiu de ce oare, poate ca intelu e mai scump decat amd?
dar daca ma intrebi pe mine, ce as alege dintre Intel sau amd, as spune AMD, desii sunt pe un Intel laughing. si hai sa-ti zic si de ce as alege amd-ul, findca e mult mai ieftin, si e si bun (sigur, amandoua au plusuri si minusuri ) asa, si daca as face un pc pe bucati, sigur as iesii mai ieftin cu amd decat cu Intel. un procesor Intel din seria i5, incepe cam de la 700 lei in sus, iar eu pot sa iau un amd pe la 500 lei, cu aceleasi performante sau poate si mai bine decat Intel.

| e36 a răspuns:

Auzi ce spui? INTEL mereu va fi superior AMD. Dar totuşi, şi amd face faţă. Am i7 şi se descurcă foarte bine. i5 3350 are fratele meu, la fel, este foarte bun, şi i3-ul chiar.

| danyel2012 a răspuns:

Mergi pe Intel core sunt poate de 2 ori mai bune

| Jhonny1998 a răspuns:

AMD este cel mai bun pentru jocuri, clar, si Intel cor merge. dar AMD iti recomand cu increderewinking

| Albex a răspuns:

Intel este, si va fi cel mai bun

| JiminFuNN a răspuns:

Cu siguranta procesoarele Intel sunt cele mai tari happy