| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac daca boxele de la calculator nu merg, desi sunt conectate? Funda pentru cel mai bun raspuns! happy

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Conectezi boxele la priza si apesi butonul power. Dai volumul la maxim si scoti cablul care duce de la ele la pc si atingi cu degetul varful mufei jack. Daca se aude un zgomot in boxe atunci ele sunt bune si va trebui sa cauti problema in pc(ceva cu driverele). Daca nu se aude nimic si nici beculetul de pe ele (in caz ca are) nu se aprinde atunci boxele sunt defecte(de regula se arde transformatorul).

| Hikari a răspuns:

Buna.
1.Verifica daca sunt bagate bine in mufa.
2.In partea jos a monitorului pe bara unde scrie start este inca o bara cu mai multe instrumente. Daca largesti bara prin sagetuta aia vei observa o casca de sunet, una care emite sunet da clic pe ea si verifica acolo daca nu cumva este bifat pe mut, arunca acolo o privire.
Daca nici asa nu merge, cere ajutorul tatalui tau sau cumparati alte boxe.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate fi cauzata de la:

1) Ai dat din greseala cu apa peste ele

2) Sunt defecte

3) Este o defectie la mufa

4) Nu ai driver-ul necesar

5) Este o defectie la computer.

| Goooogle a răspuns:

Veifica driveru-ul de sunet, pe unele tastaturi sunt butoane "rapide" de pe care poti sa "mute" verifica sia sta, verifica in bara din coltul de jos dreapta la "volume" daca este setat, daca este pe mute sau este la max. Daca nu merge niciunul poate s-au ars boxele, probabil necesita altcele noi.

| Necuu a răspuns:

1.S-ar putea sa fie arse (cumpara altele )
2.S-ar putea placa de sunet sa nu fie buna
3.Verifica in bara de jos la volum poate ai dat pe mut
4.Verifica daca leai bagat in priza
5. Dai la control panel ->volum -> mixer.Si vezi sa fie toate la maxim.
6. Dai control panel->harware and sound->sound->Vezi daca la speakers este bifat cu verde. Daca nu inseamna ca nu sunt bune boxele sau placa de sunet
Baga boxele in alt calculator vezi daca merg. Daca merg inseamna ca placa de sunet e de vina. Funda?

| Đuby a răspuns:

Poate fi cauzata de la:

1) Ai varsat ceva pe ele

2) Sunt defecte( daca le-ai luat de acum cateva ore)

| farukko a răspuns:

Poate ai probleme cu boxele macar te-ai uitat in ele, le-ai deschis?

| MeNtOsAnE a răspuns:

Du-le la reparat sau conecteaza-le la alt caluclator poate are ceva calculatorul tau