| z0rel a întrebat:

Ce sa imi cumpar, laptop sau desktop? FuNdA!¡!¡

9 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Daca vrei versatilitate, fiabilitate si performanta, fara discutie Desktop! Daca vrei sa scapi de bani, laptop!

| Admunssen a răspuns:

Depinde de aplicatiile pe care le folosesti cel mai mult si cat esti de umblaret. Trebuie sa ai in vedere ca la un laptop, un upgrade e mai dificil de facut sau uneori imposibil. In materie de hardware nu e prea flexibil.

| John1973 a răspuns:

Laptop, ai sa observi ca la un momendat o sa ai nevoie sa te deplasezi cu el si nu ai cum cu pc-ul. Daca ai 7-8 ani si mai ai inca 7-8 ani de joaca ok cumparati pc. Dar daca esti a clasa 8+ o sa incepit sa ai nevoie de el la proiecte pentru prezentari si alte chesti. Plus de mobilitate http://bit.ly/1D0PjDo

| AtomiculXXX a răspuns:

Pentru ce il vrei? Daca vrei sa te joci mult pe el i`ati desktop. Daca iti trebuie si pentru programe si sa te misti cu el, logic sa iti iei laptop.

| CosminM98 a răspuns:

Daca vrei sa joci jocuri ia desktop. Daca nu ia-ti laptop. Crede-ma ma ocup cu it-ul.

| deea21deutza a răspuns:

Laptop

| JimyPOP a răspuns:

Un laptop bun (la componente interne) este de 10x mai bun decat un pc

| AtomiculXXX a răspuns (pentru JimyPOP):

Si pretul este pe masura! Un laptop de 10x ori mai bun este de 20x mai scump...

| Andreitopliteanu a răspuns:

Nu fi prost ia-ti laptop
Osa observi mai tarziu ca alegerea va fi corecta :-)