| Lukian a întrebat:

Ce semnificatie poate avea un tatuaj?

7 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Depinde de tatuaj, poate avea o infinitate de semnificatii

Răspuns utilizator avertizat
| Laura1402 a răspuns:

O fata care ai iubit-o,un desen cu care ai crescut,o vorba celebra care crezi ca se potriveste,un tatuaj care l-ai facut intr-un anumit loc in vacanta(iti vei auce mereu aminte e acea vacanta),un tatuaj la fel cu prietena ta(uniune),simboluri zodiacale,vorbe de duh, notatii in latina, etc.Depinde de ce iti doresti tu, si ce semnificatie vrei sa aiba, una pe care sa nu o regreti mai tarziu.

| Annd a răspuns:

Asta depinde si de persoana.
Ideea consta in faptul, sa-l faci tu sa aiba o insemnatate.
Precum zodia ta,sau un anumit simbol,o imagine care iti place si te reprezinta, numele cuiva, etc.

| MVRARIVM a răspuns:

Unii isi fac tatuaj ca sa le poarte NOROC. Astfel tatuajul capata o semnificatie de TALISMAN. Este genul de talisman care il porti linistit toata viata fara stresul ca il poti pierde.

| mihaamihaa98 a răspuns:

Depinde.unii oamenii sil fac pentru ca le aduce aminte de ceva.altii pentru ca au semne(taieturi etc.) si vor sa le acopere. sau poate ca acel tatuaj seamana cu femeia pe care o iubeste. fiecare tatuaj are semnificatia lui.alti sil fac ca sa arate smecheri.
Sper ca te-am ajutat... Funda?

| DarkMyst1 a răspuns:

O fata care ai iubito, un lucru ce iti aduce aminte de ceva, ceva ce ti'ai dori tu din totdeauna...