| anonim_4396 a întrebat:

Cine crede ca Samsung Galaxy S II este mai performant decat Apple iPhone 4S sa raspunda la intrebare si sa imi zica si de ce! Doresc si site-uri cu comparatii intre cele doua telefoane! Dau funda raspunsului cu cele mai multe detalii!

Răspuns Câştigător
| Benedict_6845 a răspuns:

Roby, vezi ca in primele zile de la lansarea OS`ului android au aparut mai multe aplicatii decat sunt pentru iOS pana in momentul de fata. Doi la mana, care e punctul tau de vedere? e mai bun ca ce? cum poti compara 2 OS`uri total diferite? "nu stiu daca samsungul are precum iphone un dual core", vezi ca samsungul a fost cu dual core pe telefon\smartphone inaintea celo de la Apple. vezi ca iphone 4s pe alte forumuri din afara a fost numit un apel de disperare de la Apple din cauza ca iphone 4 a fost batut cu usurinta de cei de la Samsung.
Revenind la intrebare, acum o saptamana si eu m`am confruntat cu problema asta, m`am documentat pe forumuri din afara si am luat galaxy s2. mai mare baza am in android care e folosit pe mai multe aparate decat pe un OS propriu la care 80% aplicatiile interesante sunt pe bani.

5 răspunsuri:
| gki1980 a răspuns:

Samsung e mai bun. iPhone 4 are procesor de 1 GHz de 512 MB RAM. Galaxy S 2 - 1.2 GHz procesor dual core Exynos cu 1 GB RAM. Samsung Galaxy S II are cea mai buna camera foto de pe piata, iar sincronizarea cu toate aplicatiile sale este superioara altor dispozitive concurente. uite aici comparații: http://techie-buzz.com/......one-4.html si aici: http://www.ziare.com/......ui-1126587

| genucu112 a răspuns (pentru gki1980):

Salut,am si eu un Samsung corby gt-i5500 si nu merge sa fac poze, ma puteti ajuta cu ceva?

| roby096 a răspuns:

Pai, nu stiu daca camera samsungului e mai buna ca cea de pe n8 sau e7, care au 12 mp, si lentile karl zeiss, ce sunt net superioare celor schneider de la Samsung. In al doilea rand sistemul de la Apple si anume ios 5 (pare mi se ca la-au implementat pe 4s) e mult mai bun din punctul meu de vedere decat androidul de la galaxy s2. Eu am pe iphone, ios 4.33 si mi se pare mai bune decat androidul de pe un galaxy 1. Aplicatiile pentru iphone respectiv jocurile sunt mult mai faine si se adreseaza unei clase mai mari de oameni.E aproape imposibil sa vrei sa ai o aplicatie pentru anume ceva si ea sa nu existe. Din partea mea iti poti lua ce vrei tu dar eu as opta pentru iphone. Apropo nu sunt asa de importante resursele, ca sa te intreci cu alte telefoane/smartphone. Nu stiu daca samsungul are precum iphone un dual core chiar daca e mai salbut ca si viteze parerea mea e mai bun.

| roby096 a răspuns (pentru Benedict_6845):

Eu doar mi-am dat parerea, nu pre stiu multe despre Samsung, nu stiam ca au avut dual core inaintea celor de la Apple, stiam doar ca au procesoare mai mari, stiu ca la galaxy s2 are 1.2 ghz, adica cu 200 hz mai mare ca cel al luiapple. Si apropo, nu stiu cate persoane din Romania platesc aplicatiile pentru OS. Sunt foarte putini oameni care sa aiba device-uri Apple fara jailbreak.

| Benedict_6845 a răspuns (pentru roby096):

Roby, vezi ca in primele zile de la lansarea OS`ului android au aparut mai multe aplicatii decat sunt pentru iOS pana in momentul de fata. Doi la mana, care e punctul tau de vedere? e mai bun ca ce? cum poti compara 2 OS`uri total diferite? "nu stiu daca samsungul are precum iphone un dual core", vezi ca samsungul a fost cu dual core pe telefon\smartphone inaintea celo de la Apple. vezi ca iphone 4s pe alte forumuri din afara a fost numit un apel de disperare de la Apple din cauza ca iphone 4 a fost batut cu usurinta de cei de la Samsung.
Revenind la intrebare, acum o saptamana si eu m`am confruntat cu problema asta, m`am documentat pe forumuri din afara si am luat galaxy s2. mai mare baza am in android care e folosit pe mai multe aparate decat pe un OS propriu la care 80% aplicatiile interesante sunt pe bani.

| vladbogdan97 a răspuns:

Pai Samsung galaxy s 2 este mai bun deoarece are un sistem de breowser mai bun asta stiu euwinking FUNDA?