| FiveCuPepeneRosu a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine cu MINECRAFT? Cand intru in el imi apare
--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 ------

Generated 20.05. 2012 09:20

Minecraft: Minecraft 1.2.5
OS: Windows 7 (x86) version 6.1
Java: 1.7. 0_04, Oracle Corporation
VM: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Oracle Corporation
LWJGL: 2.4.2
[failed to get system properties (java.lang.NullPointerException)]

org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java:185)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:311)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:856)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:784)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:765)
at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:236)
at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:657)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
--- END ERROR REPORT 766da27f ----------

14 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Scrie pe google: Java download
Il downloadezi,il instalezi.
DUpaia scrie pe google: Java JDK
Il downloadezi si pe ala si il instalezi.
Daca nici acum nu merge,mai exista o solutie,care la mine functioneaza, daca intru in minecraft cand am mozzila firefox pornit, imi apare acceasi eroare ca la tine, dupa ce inchid mozzila firefox, nu-mi mai apare.
Incearca si asta poate merge.

| FiveCuPepeneRosu explică (pentru unknownn):

Pune si tu site-ul la java JKD ca nu il gasesc

| unknownn a răspuns (pentru FiveCuPepeneRosu):

Scrie Java JDK pe google si primul site estraight face cum naiba nu-l gasesti?

| greatLOL a răspuns:

Salut.Ce run-ezi? MinecraftSP? Cand intri si scrii numele dai si force updatewinking

| FiveCuPepeneRosu explică:

Asa am facut

| Raicadorel a răspuns:

Si eu am avut exact eroarea asta incearca asta dar fa o cu atentie!: click dreapta pe desktop sus dai la settings apoi jos la advenced apoi dai click sus la Troubleshoot si in mijloc o sa ti apara "hardware acceleration'' acolo dai pana la full

| Raicadorel a răspuns:

Nu se poate arde nimic daca faci asta si daca hardware acceleration e pe none sigur de aceea nu mergea infine acolo sa dai pe maxim

| qindet a răspuns:

Reinstaleaza java

| Marian_Daian_1996 a răspuns:

Si mie tot asa ce sa ma faaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaac? crying(((

| Marian_Daian_1996 a răspuns:

Si mie tot asa ce sa ma faaac? crying(((

| RollerCoaster123 a răspuns:

Din cate pot eu sa citest din error log, java zice ca nu poate crea fereastra din cauza ca pixeli nu sunt accelerati ceea ce poate insemna doua lucruri:
1.Nu ai acceleratie hardware 3D (Software-ul placii video poate sa nu fie corect instalat)
2.Versiunea java este prea veche cum au mentionat ceilalti.
Pe cat de mult cred ca e de vina java as verifica si placa video.

| iSteffy a răspuns:

Cool I just got a free Minecraft gift code at http://freeminecraftgiftcode.net

| ratdud a răspuns:

Asa imi apare mieeee!

| LordSpectral008 a răspuns:

Da Force Update happy asa am facut si eu si merge!